Купляти авто за 15000 гривень….

Хто не мріє про свій власний автомобіль? Багато молодих людей і дівчата досягнувши повнолітнього віку замислюються про покупку свого особистого автомобіля. Але що робити, якщо майбутній автолюбитель зовсім недавно вступив у доросле життя і на покупку майбутньої машини є сума всього в 15000 гривень. Що робити в цьому випадку, який автомобіль купити за ці гроші?

Перша порада, яку хочеться дати початківцям автолюбителям перед покупкою своєї машини – це докласти трохи грошенят. Звичайно, хочеться всього відразу і багато, але цей варіант має більше недоліків, ніж переваг. Найкращим виходом буде докласти ще 15000- 30000 гривень і купити більше нову машину (не гнилу). Упустимо це зауваження і все-таки постараємося дати ради при купівлі першої машини, саме за 15000 гривень.

За таку суму можна купити десятирічний ВАЗ. На вибір вам буде або задньопривідний ВАЗ-2107 1998-2001 року випуску, або передньопривідний ВАЗ-2108-09 від 1993-1998 років випуску. Купувати більш старий автомобіль не рекомендую, навіть якщо він виглядає цілком пристойно. У автомобіля, як і у будь-якої техніки, є поняття старіння металу. Це означає, що з роками машина старіє все сильніше, і щоб повернути їй первісну зовнішність і характеристики потрібно все більше грошей. З цієї причини відновлення раритетних машин обходитися в суму 2-3 новеньких автомобілів, адже по суті машину будують заново.

Перед покупкою свого першого автомобіля слід враховувати рік випуску  і вибирати більш «молоду» машину. Це буде гарантією її надійності і працездатності, а також дасть більше шансів продати її після кількох років експлуатації. Рік випуску є не єдиним критерієм вибору старого автомобіля. Також слід уважно оглядати кузов машини. Якщо ми помічаємо, що дно гниле, або пороги повністю проіржавіли, то варто відмовити від купівлі даного авто. Слід пам’ятати, що в машині найголовніше – це стан кузова. Адже будь-які агрегати і вузли машини можна замінити, а якщо кузов гнилий – то йому місце тільки на смітнику разом з усім. Також хороший стан кузова дасть вам деякий додатковий захист при аварії. Бували випадки, коли у старої та іржавої машини на ходу відвалювалися днище, що вело до неприємних наслідків. І не варто думати, що можна буде підварити дно машини або заварити пороги – це нереально. Будь-який зварювальник вам скаже, що гниль до гнилей не приварюється. А якщо ви це сильно захочете, то це обійдеться вам у суму покупки такого ж автомобіля.

Також деякі умільці зашпакльовують пороги машини, щоб її швидше продати й дорожче. На це теж варто звертатися уваги. Адже виходить, що така машина вже складається не з заліза, а із пластику та пластиліну. Це просто пластилінова небезпечна іграшка на дорозі. Таким автомобілям не місце на дорозі – адже вони несуть небезпеку не тільки для свого власника, а й для оточуючих. Одна аварія – і подібний автомобіль складеться, як листок паперу.

За 1500 гривень можна купити давню іномарку, якій виповнилося вже понад 20 років. Тобто такий автомобіль може бути старшим за свого власника. А ще, деякі автолюбителі, купують в якості свого першого автомобіля 25 або 30 літні Ауді і Опель. Це,на мою думку дурні помилки. По-перше, це вже не іномарка. Від початкової машини там мало чого залишилося, майже всі деталі були замінені в ході тривалої експлуатації. По-друге, це часто. Якщо на будь-який ВАЗ можна знайти запчастини в будь-якому автомагазині, то на іномарку-раритет дуже важко. До того ж вартість їх дорожче, ніж на іномарки свіжіше. Тобто чим менше попит, тим більше ціна запчастин. По-третє, це поганий стан кузова. За більше, ніж два десятиліття експлуатації автомобіль напевно не раз побував в аваріях, а це значить, що корозія всюди. І навіть оцинковка кузова не допоможе. По-четверте, …це вже достатньо багато причин. Одним словом – не варто купувати 20-річну машину, адже здебільшого – це непотріб. А якщо ви не автомеханік, то обслуговування такої машини влетить вам у копієчку.

 

Висновок: ще раз слід уважно подумати, а чи варто купувати автомобіль за 15000 гривень? Може варто почекати і купити більш кращий варіант? А якщо вже ваші наміри серйозні, то варто дуже ретельно підходити до вибору машини. І тут треба думати не серцем, а твердим і рішучим розумом!Успіхів! )

 

Category: Корисні поради