Що робити під час ДТП?…

Перш за все, не піддаючись паніці, потрібно зупинити свій транспортний засіб, включити аварійку і виставити знак непередбаченої зупинки (якщо він у Вас є).

Далі, потрібно терміново викликати на місце події співробітника ДАІ і, знову ж таки – не дай Бог, “Швидку”, якщо вона потрібна постраждалим. Обов’язково дочекайтеся приїзду цих офіційних осіб.

До того, як приїдуть співробітники держінспекції безпеки дорожнього руху, у жодному разі не піддавайтеся на провокації заплатити гроші другого учасника ДТП, якщо він у Вас їх вимагає, а також нічого йому не обіцяйте. Якщо справа дійде до фізичного протистояння, тут же викликайте міліцію (вже не дорожню, а звичайну) і співробітників служби безпеки від фірми-страховика.

Важливий психологічний момент – при ДТП ОСАГО рекомендує утриматися від гарячих суперечок – хто кого підрізав і хто в підсумку винен в аварії.

Буде дуже незайвим максимально повно зафіксувати дані всіх осіб, які брали участь в аварії – прізвища, номерні знаки, марку машини, а також дуже корисні будуть свідки (наприклад, Ваші пасажири).

Ні в якому разі не переміщуйте машину з місця ДТП і не рухайте всіх її частин, якщо вони тепер вже знаходяться окремо від самого автомобіля. Дізнайтеся більше з іншим учасником ДТП відомості про ваші страхові фірми.

У співробітників ДІБДР візьміть довідку про те, що Ви потрапили у ДТП і копію протоколу про адміністративне правопорушення, незалежно, хто в ньому фігурує як винний. Після всього цього потрібно заповнити бланк, що сповіщає про ДТП від ОСАЦВ.

Щоб отримати страховку, не пізніше, ніж через 5 днів після аварії, знайдіть спосіб передати в страхову фірму документи про ДТП – повідомлення, заява про страховку, копії довідки і протоколу про участь в аварії і адміністративне правопорушення, а також постанови справи за цим правопорушенню.

Буде дуже добре, якщо Ви особисто віддасте все перераховане вище представнику фірми, бо це скоротить термін офіційних процедур щодо прийняття вашого рішення.

Можливо, що представникам фірми буде необхідно оглянути пошкоджене майно, про це Вас заздалегідь повідомлять, при цьому обов’язково Ваша присутність при огляді. Навіть якщо у Вас не виходить, надішліть замість себе представника, або ж перенесіть час і місце огляду

Tags: , ,

Category: Автомобілі, ДАІ, Корисні поради