В Україні хочуть ввести нову класифікацію автодоріг

Міністерство інфраструктури України пропонує ввести нову класифікацію українських доріг.

А саме: розділити автомобільні дороги державного значення на міжнародні, національні, регіональні і територіальні, а автодороги місцевого значення – на обласні та районні. Проект «Закону про внесення змін до статті 8 Закону України« Про автомобільні дороги »щодо класифікації автомобільних доріг загального користування» переданий на розгляд Комітету з питань транспорту і зв’язку (в Комітеті законопроект зареєстрований 1 листопада 2011 під номером 9376).

У нинішньому варіанті закону територіальні автодороги мають статус місцевого значення.

Отже в територіальні будуть віднесені дороги, що з’єднують адміністративні центри Криму і областей з районними центрами, містами обласного значення, міста обласного значення між собою і адмінцентру районів між собою. Також в територіальні увійдуть автодороги, що з’єднують з дорогами державного значення основні аеропорти, морські та річкові порти, залізничні вузли, об’єкти національного і культурного надбання та курортного і природно-заповідного фонду, автомобільні пункти пропуску міжнародного та міждержавного значення через державний кордон.

Зміни до Закону передбачають і дещо інше визначення для обласних та районних автомобільних доріг. До обласних ставитимуться автодороги, що з’єднують адміністративні центри Автономної Республіки Крим та областей з іншими населеними пунктами в межах Криму або області між собою і з залізничними станціями, аеропортами, річковими портами, пунктами пропуску через державний кордон і місцями відпочинку, які не віднесені до доріг державного значення.

Районні автодороги – це ті, які з’єднують районні адміністративні центри з іншими населеними пунктами, а останні – між собою, з підприємствами, об’єктами культури, іншими дорогами загального користування в межах району.

Після прийняття законопроекту переліки доріг державного і місцевого значення, в тому числі їх ділянок, що суміщаються з вулицями міст та інших населених пунктів, будуть затверджуватися відповідно Кабінетом Міністрів України та Радою Міністрів Автономної Республіки Крим та обласними державними адміністраціями раз на три роки.

Впровадження нової класифікації буде не тільки сприяти поліпшенню стану автодоріг і розвитку доріг у кожному регіоні, а й забезпечить конкурентоспроможність мережі автодоріг державного значення на збільшення обсягів транзитних перевезень і туристичних поїздок, що в свою чергу сприятиме соціально-економічному розвитку країни та підвищить безпеку дорожнього руху .

Tags: , ,

Category: Автоновини