Водневі двигуни – перспектива майбутнього.

 

Сучасні автомобільні компанії посиленими темпами розробляють нові види двигунів для автомобілів найближчого майбутнього. Хтось ставить ставку на електричні мотори, а хтось розробляє водневі двигуни. Давайте розглянемо водневий двигун і його основні переваги.

Найголовніша перевага водневого двигуна перед його електричним аналогом – у вартості. Поки, паливні елементи для вироблення електрики залишаються дуже дорогими, а значить не доступними для більшості автолюбителів. Інша справа водневий двигун, який грунтується на класичному поршневому двигуні, перевірений у справі багатьма десятиліттями. Але якщо зараз виробляти автомобілі з водневими двигунами, то де взяти заправки? У Європі їх кількість можна перерахувати на пальцях, у нас їх і зовсім немає. Інженери для таких випадків винайшли бівалентний двигун, який може одночасно працювати як на водневому паливі, так і на бензині. Тепер власник даного автомобіля не буде залежати від наявності на заправці водневого палива.

 

У застосування бівалентного двигуна є один недолік – зниження загальної ефективності його роботи. Адже в ході досліджень з’ясували, що ККД водневого двигуна становить 42%, що перевищує ККД класичного двигуна внутрішнього згоряння. І, як запевняють учені, ККД в 42 відсотка для водневого двигуна далеко не межа, адже сучасні технології розвиваються семимильними кроками. А що потрібно для досягнення настільки хороших показників? По-перше, була повністю перероблена головка блоку циліндрів. По-друге,вприск палива відбувається під тиском 300 бар. У результаті, питома потужність водневого двигуна складає 100 кВт на один літр об’єму. Простими словами, двигун з робочим об’ємом один літр зможе розвивати потужність у 136 к.с. Це вважається відмінним показником, так що найближче майбутнє за водневими двигунами.

Category: нові технології