Я правильно паркуватись зимою?

 Багатьом знайомий жарт бувалих водіїв, які говорять, що паркування взимку є окремим видом мистецтва, яке осягають не всі. Деяка частка правди в цьому жарті є. В зимовий період на стоянці трапляються різні ДТП, основною причиною яких є слизьке покриття. В таких умовах будь-який необережний рух може спричинити за собою аварійну ситуацію. При чому навіть на маленькій швидкості руху.

Однією з причин ДТП у зимовий період на парковці може бути невдале розташування автомобіля і будь-яка помилка іншого автомобіліста може призвести до того, що його знесе прямо в припарковану машину. Багато водіїв не враховують, що «тонко» проїхати між бровкою і машиною при слизькому дорожньому покритті дуже складно, тому, дуже близько поставивши до бровки свій автомобіль, можна потім знайти на ньому подряпину або вм’ятину. Крім цього, якщо парковка взимку була здійснена ввечері в невстановленому місці, наприклад на засніженій клумбі, то вночі може пройти снігопад і на те, щоб відкопати автомобіль, піде чимало часу, тому що двірники такі території не очищають. :roll:

Багато водіїв скаржаться на комунальні служби, які погано чистять дороги, не вчасно реагують на снігопад і посипають дороги агресивної для кузова авто хімією. Але не варто забувати, що не зовсім сумлінні водії часто заважають їм це робити, залишаючи на узбіччі свій автомобіль, через який спецтехніка не може якісно очистити проїжджу частину.

Ще однією проблемою для оточуючих є така парковка взимку, коли пішоходам не залишається місця для вільного пересування. У таких випадках цілком можна побачити пробите колесо або подряпину на кузові авто, повернувшись до свого автомобіля. 8-O Згідно ПДР, рух по тротуарах заборонено, тому, навіть на ньому є дозволена стоянка, то для пішоходів потрібно залишати як мінімум півтора метра для їх вільного руху.

 Ще один момент, про який би хотілося нагадати – це парковка взимку на маленькому підйомі або спуску. Влітку на таку похилу поверхню навіть увагу можна не звернути, а ось взимку, коли поверхня стає крижаною, можна і забуксувати.

Можна розглянути ще багато випадків, коли неправильна парковка може створити ДТП. Перед тим, як поставити свій автомобіль на стоянку, потрібно подумати, чи не буде він заважати пішоходам і комунальникам, чи зможете ви завтра виїхати з цього місця, якщо вночі пройде снігопад, чи будете ви бачити рухомі транспортні засоби при виїзді зі своєю стоянки. 

Tags: ,

Category: Корисні поради, рекомендації правильного водіння