Як замінити ремінь генератора в авто?

Найпоширенішою ознакою того, що ремінь генератора слід замінити, є характерний свист, який з’являється при максимальному навантаженні на електрику автомобіля (включені фари, музика, дальнє світло і т.д.). Крім того, в деяких автомобілях може загорітися спеціальний індикатор. Хоча, іноді ця ознака може свідчити про слабкий натяг ременя генератора.

Як правило, ремінь знаходиться з лівого боку від мотора, за умови, що ви стоїте лицем до машини. Перед тим як почати огляд, переконайтеся, що двигун вимкнений і ключ запалювання вийміть із замку. Тепер від’єднайте провід маси (-) від акумулятора і приступайте до огляду ременя.
На що слід звернути увагу? – Запитаєте ви. Відповідь: на розриви, тріщини і його натягнутість.

Якщо ви виявили ознаки зносу ременя, то перед тим як міняти його, запам’ятайте, як він розташовується (через які ролики проходить і як тримається) і, тільки після цього, біжіть в магазин за новим. Купуйте точно такий же ремінь, який встановлений на вашому автомобілі.
Можна накреслити для себе невелику схему, щоб краще зрозуміти, де знаходиться механізм натягу і як він влаштований. В залежності від моделі автомобіля, ремінь може натягатися або за допомогою болта, або за допомогою рейки у формі півкола.

Знімаючи ремінь, для початку потрібно послабити його натяг. Для цього викручуйте гайковим ключем болт (але не до кінця!),за допомогою якого ремінь натягається. Після цього зніміть старий і встановіть новий ремінь генератора, в точно такій же послідовності, як і старий. Добре відрегулюйте його натяг. В інструкції для автомобіля повинно бути зазначено оптимальне натягнення ременя генератора.
Після того, як ви встановили новий ремінь, приєднайте негативний провід до акумулятора заведіть двигун, дайте нагрузку на фари, магнітолу і т.п. і трохи погазуйте.

Якщо  ви знову відчуєте характерний свист, значить ви ремінь недостатньо натягнули і потрібно заново відрегулювати його натяг.

Успішної і легкої вам заміни та безпечної дороги! :-)

Tags: ,

Category: Двигун, Корисні поради